Проблем след поставяне на Ланди!!!

№ 1 автомобилни газови уредби.

Модератор: Neven

Проблем след поставяне на Ланди!!!

Мнениеот Dungalev » 20 Авг 2019, 21:15

След поставяне на Газ на кола Ауди а6 1.8т 1998г автомобила пали трудно на бензин!
Преди да сложа газ колата я карах 10 000 само на бензин никакви проблеми!!!
Отидох на компютърна диагностика колата е в перфектно състояние за годините си и всичко е здраво но проблема с паленото е отвратителен. Човека който прави диагностика каза че трябва да се изравнят времето впръскванията и че това лъже бензиновият компютър и за това пали трудно на бензин а на газ аварийно пали от първия път!
Ходих няколко пъти в Кюстендил и проблема още е на лице почвам да си намразвам колата.
Отговора беше колата няма проблем с газта! Е няма проблем ама колата след монтажа спря да пали и да уточня като я покарам седмица две само на бензин паленето се подобрява. По думите на компютърните диагностици ако я покарам месец на бензин щяла да се оправи. Е тогава защо сложих газ ??? Предложиха ми газов инжекцион за 600 с монтажа аз избрах по качественото уж и по скъпото а то се оказа че и скъпо и евтино всичко е боза, поне да не бях давал толкова много пари да не ме е ядд!!! И да отбележа че по колата всяка част е оригинална смених свещите и бобините оказа се че и старите са ми здрави защото не е от тях. Та сега вече съм с 200лв бобини и 1400лв газ загуба с не палеща кола!!! Вече година се мъча с този проблем спасяваме това че имам приятел механик и връщам частите обратно, добре знаете че ЕЛ. захранвани части след монтаж не се връщат след монтаж. Пробвах с друг дебитомер греда, друг дросел греда, температурен датчик оригинален греда след това поръчваме един автермаркет за проверка пак греда.
И не на последно място като дам яко газ до край и после върна леко педала и те лепи на седалка като че ли нещо не е наред. На бензин го няма този проблем с пълна газ и леко връщане да те лепи на седалката!!! Карам коли на газ от 15г такъв проблем никога не съм имал. Landi Renzo EVO без OBD Тип Li10 а по фактура са ми писали Li02!!! Двата изпарителя имат огромна разлика визуална и на параметри също, утре ще го проверя да видя какъв точно са ми сложили. Газовото още е в гаранция на 1 година след монтаж дано намерите вариант и начин да ми помогнете не е приятно да паля като Зил всяка сутрин.Как стой въпроса с рекламацията? И евентуално да я махам от колата и да си карам на бензин поне да нямам ядове. Колега който преди да сложа газ ми каза сложи си обикновена газ да нямаш ядове хем неговата е така направена аз не ще я сложа инжекцион а сега ядове. Сега знам какво ще кажете бензинова помпа и регулатор да ама не е там проблема регулатора е здрави е оригинален помпата е оригинална и мерих налягането на помпата не е там проблема!!!
Dungalev

Назад към LandiRenzo