Дюзи МЕД или А.Е.Б.

Очакваме вашите въпроси за автомобилни газови системи на пропан-бутан и метан.

Модератор: Neven

Дюзи МЕД или А.Е.Б.

Мнениеот Ivo Sl » 26 Сеп 2018, 10:19

Здравейте. Колата ми е над 200 000 км. и оригиналните дюзи МЕД Черни, са за смяна. До колкото разбрах вариантите ми са два, да ги заменя нови МЕД дюзи или от сервиз на Ланди, да ми сложат нова рейка с дюзи А.Е.Б., които подлежат на ремонт. Въпросът ми е дали, ако избера варианта с дюзи А.Е.Б., няма да се скапе газовия компютър тъй като ще се променят настройки по него? Също по газовата система освен новата рейка и настройка на газовия компютър, нещо друго ще се променя ли? Филтър за газ е сменен преди 7 000 км. в сервиз на Ланди Ренцо с оригинален такъв. Много се чудя кой вариант да избера, защото МЕД дюзите са най-бързи и все пак са издържали 200 000 км. и са метални, а за тези А.Е.Б. са от полимер и не знам колко експлоатационен живот имат и дали са бързи, т.е. дали колата ще се движи почти токова добре колкото на бензин. Разликата в цената е малко над 100 лв. - не е кой знае колко по-голяма. Също сега рейката ми е сложена в Италия на планка подредено, не както ги слагат в Бг. над двигателя. Възможно ли, е ако избера А.Е.Б. пак да са на планка инжекторите и да се запази местопложението им?
Ivo Sl

Re: Дюзи МЕД или А.Е.Б.

Мнениеот sparcho » 28 Сеп 2018, 23:24

Колега къде са ти предложили дюзи A.E.B и дали наистина стават.
sparcho

Мнениеот Ivo Sl » 30 Сеп 2018, 11:05

Предложиха ми този бюджетен вариант в сервиза на ланди ренцо в Ямбол. Предлагат ми този вариант и поради ниското качество на пропан - бутана в България. Иначе бях склонен и да си подменя дюзите с такива на МЕД, но ми препоръчаха аеб, понеже ремонта при тях е възможен. Иначе гаранцията и на двата вида е една година. Ако сложа мед дюзи и се запушат на втората година, какво правим? Макар, че редовната смяна на филтъра преди инжекторите би трябвало да предотврати това.
Ivo Sl

Мнениеот sparcho » 30 Сеп 2018, 20:18

Благодаря разбрах.
sparcho

Назад към АГУ