Съвместимост на Landi Renzo Omegas ЕКУ с други рейки

Очакваме вашите въпроси за автомобилни газови системи на пропан-бутан и метан.

Модератор: Neven

Re: Съвместимост на Landi Renzo Omegas ЕКУ с други рейки

Мнениеот zeroheat » 23 Ное 2018, 17:41

Здравейте
Някой има ли представа как мога да разбера кой от 4те МЕД инжектора ми е проблемен? Уредбата е Омегас 3 ако не се лъжа.
Търсих опция да гася инжекторите 1 по 1(3 инжектора работещи на газ и 1 на бензин, например), като на Фобос, но не открих подобна. Може уредбата е прекалено стара и затова реших да пиша тук, ако може някой да ми даде съвет.
Благодаря предварително.
zeroheat

Re: Съвместимост на Landi Renzo Omegas ЕКУ с други рейки

Мнениеот borisoff13 » 07 Яну 2019, 14:43

Става и с други рейки. И мойте инжектори (оригиналните ,рейка Med) започнаха един по един да отказват.Те си изкараха много пробег де. После слагах BRC инжектори - такива имах без пари, покарах ги докато и те откажат.Сега съм с нова рейка Валтек с клапанчета. Разход и вървеж между трите рейки - никаква! Явно съм се справил добре с настройките. Ако слагаш друга рейка , трябва да превържеш няколко кабела на компютъра.Аз иначе неможах да подкарам другите рейки. Пин 14 на компютъра: по дефаулт е вързан на +5V с друг пин .Това е ако рейката е MED. Трябва да го прекъснеш ако слагаш друга рейка. Ако пин 14 го замасиш- рейка Кейхин. Ако остане свободен- рейка Матрикс. Аз го оставих свободен като сложих BRC рейката и сега така работи и с Валтека.

vasko__2

Здравейте. Относно писаното от vasko_2 друг пробвал ли е с дюзи валтек? Ако накой има схема на преработката на инсталацията ще съм благодарен. Мерси
borisoff13

Предишна

Назад към АГУ